مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا برگزار شد

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء امروز (پنج شنبه)11/25 به ریاست دکتر غلامرضا شعبانی بهار معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء از ساعت 10 صبح امروز (پنج شنبه) به ریاست غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی در هتل خواجو اصفهان برگزار شد.

فاطمه هاشمی ریاست فدراسیون، فرهادی زاد دبیر فدراسیون، طاهره طاهریان نایب رئیس اول کمیته ملی المپیک، کریمی دستیار ویژه استاندار، دکتر سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، برخی از اعضاء هیئت رئیسه فدراسیون، خسروی نماینده دفتر امور مشترک فدراسیون ها، حمیدی نماینده مجامع و روسای هیئت های ورزشی در مجمع حضور داشتند.

در ابتدا مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن خیر مقدم به اعضا و میهمانان مجمع اظهار داشت روسای هیئت های ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء خیرانی هستند که درد و آلام بیماران خاص را کاهش می دهند و بخشی از مشکلات خانواده آنان را کم می کنند.

وی یاد و خاطره مرحوم عباس یزدان پناه رئیس سابق هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان اصفهان را گرامی داشت و اشاره نمود در زمان ریاست آن مرحوم خدمات ارزنده ای به ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء استان اصفهان ارائه گردید.

در ادامه رئیس فدراسیون خانم دکتر فاطمه هاشمی ضمن خیر مقدم خدمت شرکت کنندگان در مجمع سالیانه از استان میزبان و هیئت استان جهت برنامه ریزی مناسب تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه از تلاش و پیگیری و نقش الگویی مرحوم یزدان پناه رئیس سابق هیئت استان اصفهان یاد کردند و ضمن تبریک به آقای رحیمی رئیس جدید، آرزوی موفقیت بیشتر از پیش را برای ایشان خواستار شدند.

خانم هاشمی در بخشی از سخنان خود به تاریخ تشکیل فدراسیون در سال 84 اشاره داشتند و فعالیت فدراسیون را در شروع مثبت ارزیابی کردند لیکن پس از آن خلا ایجاد شده مانع از رشد فعالیت ها شد تا زمان دولت تدبیر و امید که حرکت جدید و رو به رشدی در ابعاد مختلف همگانی و قهرمانی برای فدراسیون اتفاق افتاد.

وی همچنین به افزایش فعالیت ها و طرح فعالیت های جدید در فدراسیون اشاره نمودند و افزایش ورزشکاران تحت پوشش را از هزار نفر به هفت هزار نفر در کل کشور و در دو بخش بیماران خاص و        پیوند اعضاء متذکر شدند.

خانم هاشمی در خصوص تعداد رشته های ورزشی فعال، توجه حاضرین در مجمع را به این نکته جلب نمودند که در ابتدای فعالیت فدراسیون، ورزشکاران در یک رشته ورزشی به رقابت می پرداختند و در حال حاضر تعداد رشته های ورزشی فعال همه گروه های تحت پوشش به 30 رشته ورزشی افزایش یافته است.

وی با تاکید به اینکه توجه به ورزش همگانی سر لوحه کار ما قرار دارد و هدف نهایی فدراسیون آن است که ورزش همگانی را برای تمامی بیماران، بمنظور کسب و حفظ سلامتی همگانی اشاعه دهیم. هیئت های ورزشی را دعوت به ارزیابی و چگونگی افزایش ورزشکاران جدید به جمع خانواده ورزش نمود.

خانم هاشمی ضمن تشکر از همه فدراسیون هایی که با ورزش بیماران  همکاری دارند و براساس تفاهم نامه به این فدراسیون کمک می کنند به روسای هیئت های ورزشی سفارش نمودند که با هیئت های ورزشی دیگر ارتباط قوی داشته و از امکانات و موقعیت های ورزشی آنان برای این قشر از جامعه استفاده نمایند.

وی همچنین در خصوص تبلیغ برای حضور بیشتر بیماران به فضای ورزشی بسیار تاکید نمودند و اشاره داشتند از همه تریبون های موثر در این خصوص، کمال استفاده را ببرید از کمک های تریبون نماز جمعه، صدا و سیما، مسئولین محترم شهر و ... می توانیم جهت فرهنگ سازی بهتر استفاده نمایید.

وی در ادامه اشاره نمودند ما با تعداد 25 هزار بیمار پیوند اعضاء، 25 هزار بیمار دیالیزی، 20 هزار بیمار تالاسمی و حدود 60 هزار بیماران ام اس و بیش از 5 میلیون بیمار دیابتی، رسالت عظیمی را بر دوش داریم و باید تبلیغات و آموزش های مناسبی را در این خصوص به جامعه بدهیم.

همچنین خانم هاشمی به ارتباط خوبی که با فدراسیون جهانی ایجاد شده است، اشاره نمودند و اظهار داشتند آقای توماس رئیس فدراسیون جهانی پس از دیدن ظرفیت های کشور در جریان مسابقات قهرمانی کشور پیوند اعضاء و دیابت اظهار داشتند که اصلا باور نمی کنم در ایران چنین رشد و ظرفیتی وجود داشته باشد و اضافه نمودند که بیماران خاص تحت پوشش فدراسیون جهانی پیوند اعضاء نیستند و از همین رو قرار شد که همکاری بیشتری با آن ها داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما به رئیس فدراسیون جهانی میزبانی مسابقات آسیایی بوده است و همچنین ایران به عنوان پایگاه آسیایی این فدراسیون شناخته شود که آن ها هم موافقت کردند که اگر این اتفاق رخ دهد، یک وجه خوب برای کشور است و از سوی دیگر ما باید آمادگی لازم برای برگزاری این برنامه را داشته باشیم.

رئیس فدراسیون در ادامه اظهار داشتند: فعالیت فدراسیون ما با همه فدراسیون ها متفاوت است و برای تصدی مسئولیت در فدراسیون های دیگر، همه سر و دست می شکنند ولی در هیئت ما شرایط متفاوت است؛ ایران کشوری است که فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء آن همه هزینه های ورزشکارانش را تقبل می کند چرا که در سایر کشورها هزینه ها توسط افراد یا اسپانسر ها تامین می شوند.

وی در پایان ابراز داشت: سفرهای ورزشکاران صرفا به منظور انجام مسابقه، بردن و باختن نیست بلکه هدف اصلی آن آشنایی بیماران با هم است تا نسبت به شرایط درمان و بهبود یکدیگر آشنا شوند و این امر به نوعی روحیه دهی به ورزشکاران محسوب می شود.

غلامرضا شعبانی بهار نیز در مجمع سالیانه فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء اظهار نمود: خانم فاطمه هاشمی با ورود به فدراسیون پیوند اعضاء حیات دوباره به آن داد و باعث شد فدراسیون با این انگیزه و برنامه برای خدمت رسانی به بخش قابل توجهی به جامعه که نیازمند عنایت و توجه هستند، فعالیت کند.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: این فدراسیون را می توانیم به عنوان فدراسیون نمونه معرفی کنیم که بانوان در راس امور آن هستند و عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشته اند و از این بابت از مسئولین فدراسیون تشکر می کنم.

وی در ادامه اظهار نمود: وزارت ورزش وجوانان و ادارات کل استان ها نیز از فعالیت فدراسیون و هیئت های ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء اعلام رضایت دارند.

شعبانی بهار تصریح کرد: تشکر اصلی از روسای هیئت ها است که زحمت اصلی تمامی عملیات های اجرایی فدراسیون بر دوش آن هاست، ماهیت کار آن ها با سایر هیئت های ورزشی متفاوت است چرا که آن ها ویژگی خاصی دارند که با بیماران خاصی در ارتباط هستند و باید انگیزه والا و خدایی داشته باشند.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در موضوع ساخت و ساز از بهترین استان های کشور است و البته می خواهیم که بیشتر به ورزش همگانی نیز توجه کند.

در ادامه گزارش حسابرسی رسمی از امور مالی فدراسیون در سال 95، اعلام برنامه های مالی از سوی خزانه دار فدراسیون و همچنین گزارش بازرس فدراسیون ارائه گردید.

و در خاتمه تقویم ورزشی پیشنهادی سال 97 با اکثریت آراء به تصویب رسید.

 

 

آخرین ویرایش در 1396/11/28

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرقی، خیابان شهید وفا آذر شمالی، کوچه پانیذ، پلاک 2، طبقه 2، واحد شماره 11

شماره تلفن: 44016368 - 44016369   -  نمابر: 44016370   -  کد پستی: 1481854851

Go to top