نشست مشترک معاونت ورزش بانوان کشور با نواب رئیس فدراسیون های ورزشی برگزار شد

 نشست مشترک معاونت ورزش بانوان کشور با مسئولین ورزش بانوان استان ها و نواب رئیس فدراسیون های ورزشی با رویکرد تبیین برنامه های توسعه ورزش بانوان تا سال ۱۴۰۰ به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار شد.

در این نشست فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان کشور سهم ورزش بانوان را بیش از آنچه هست دانست و گفت: در کشورهای توسعه یافته برای هر مدال ارزش نسبی قائل هستند، ما هم اگر مدال طلا در المپیک میخوایم باید ابزارش را فرآهم کنیم. در بخش ورزش بانوان به دنبال این هستیم که توزیع منابع پنجاه- پنجاه باشد. محمدیان اهداف مشخصی که ورزش بانوان دنبال می‌کند را به شرح زیر مطرح کرد:

افزایش سهم ورزش بانوان در تامین سلامت و نشاط. باید زنان یکی از پنج اولویت خودشان را ورزش قرار دهند. اوقات فراغت بانوان 4.5 ساعت است و ورزش جز اولویت های آخر در اوقات فراغت به شمار می‌رود که این موضوع باید اصلاح شود.

افزایش سهم و بالابردن جایگاه ورزش بانوان در حوزه قهرمانی اقتدار ملی از مهمترین اهداف پیش رو است، در این خصوص شاخص هایی که ملاک قرار می‌گیرد، مهم است. اگر ‎رنکینگ ایران در یک رشته تغییر کند، ورزش در معرض قضاوت قرار میگیرد. تلاش ما این است که حمایت بیشتری از #بانوان در ورزش قهرمانی داشته باشیم.

ورزش بانوان در صیانت ارزش های فرهنگی دینی و آرمان هاست. ما ادعا داریم ورزش برای ترویج دین و فرهنگ ما است. تمام برنامه هایی که تا الان در این خصوص اجرا شد، لازم بود ولی کافی نیست. ما نیاز داریم شتاب بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

موضوعی که مقام معظم رهبری هم به آن تأکید دارند، افزایش رونق اقتصادی در این حوزه است. ورزش بانوان مسلمان می‌تواند فرصتی درآمدزایی بوده و رونق اقتصادی را به همراه داشته باشد.

 

معصومه شهبازی نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیز در این نشست حضور داشت.

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرقی، خیابان شهید وفا آذر شمالی، کوچه پانیذ، پلاک 2، طبقه 2، واحد شماره 11

شماره تلفن: 44016368 - 44016369   -  نمابر: 44016370   -  کد پستی: 1481854851

Go to top