روز ملی خلیج فارس مبارک

روز خلیج فارس، فرصتی است برای نشان دادن اشتراک تمامی ایرانیان از هر دین، قوم و باوری.

دهم اردیبهشت، فرصت و مجال مغتنمی و ارزشمندی است برای یادآوری رشادت‌ها و رسالت پاسداشت حرمت این مرز و بوم که برعهده تک تک فرزندان ایران عزیز  گذارده شده است.

امروز در تاریخ ایران روز مهمی است ، روزی که در تصمیمی خردمندانه برای مقابله با نیت شوم دشمنان برای خدشه دار کردن هویت‌ فرهنگی‌ و تاریخی‌ ملت‌ ایران‌ از سوی‌ ایادی‌ استکبار جهانی‌ به‌ خصوص‌ برخی‌ از کشورهای‌ همسایه‌ و تلاش‌ آنان‌ برای‌ تحریف‌ نام‌ تاریخی‌ خلیج‌ فارس، به‌ پیشنهاد شورای‌ فرهنگ‌ عمومی‌ ، روز اخراج‌ پرتغالی‌ها دهم اردیبهشت - از تنگه‌ هرمز را به‌ عنوان‌ روز ملی‌ خلیج‌ فارس‌ نامگذاری‌ کردند

این روز عزیز ، روز غیرت ملی ما ایرانیان است و یادآور این مصرع حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه سرای بزرگ پارسی "چو ایران نباشد، تن من مباد".

دهم اردیبشهت متعلق به همه ایرانیان است، بدون هیچ انتسابی، ویژه غیرت ملی و تمامیت ایرانیان است. این روز، در دل خود، ردپای هیچ نژاد و قومیتی نداشته و به هیچ رنگ و زبان و دین خاصی تعلق ندارد.

روز خلیج فارس، فرصتی است برای نشان دادن اشتراک تمامی ایرانیان از هر دین، قوم و باوری.

جامعه ارزشی و کبیر ورزش و جوانان به عنوان الگو و مرجع ، هیچگاه از دغدغه های مردم و کشور خود جدا نبوده اند، شاهد آن هم حضور قهرمانان و مدال آوران ایران در بازیهای بزرگ جهانی و بین المللی با نام و پرچم ایران و نقشه پرشکوه خلیج فارس است

رقابت های جهانی، بازیهای آسیایی و خصوصا بازی های المپیک و پارالمپیک به عنوان عالی ترین سطح رقابت های بین المللی همواره صحنه حضور مقتدرانه و نمایش در خور تحسین جوانان ورزشکار زن و مرد ایرانی برای معرفی هویت و خاستگاه ایرانی – اسلامیمان است.

امروز بالاترین سطح مسابقات باشگاهی ایران یعنی رقابت های لیگ برتر که امسال شاهد برگزاری شانزدهمین دوره آن بودیم به نام ارزشمند جام خلیج فارس نام گذاری  شده است.

رقابت هایی که بسیاری از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس آرزوی برگزاری مسابقاتی در این سطح را با حضور انبوه تماشاگران ورزش دوست و عاشق مانند ایران دارند و جالب تر اینکه بزرگترین داربی (شهر آورد) آسیا بین تیم های استقلال و پرسپولیس ، در همین مسابقات جام خلیج فارس برگزار می شود.

جعل نام فارس پدیده بیمار گونه‌ای است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شدت افزونتری یافته و در سال‌های اخیر نیز این روال دامنه دار تر بوده است و در هر مراسمی اعم از سیاسی، فرهنگی و ورزشی اعراب حاشیه خلیج فارس درباره این نام شیطینت هایی را صورت دادند.

بی تردید اهمیت و جایگاه خلیج همیشه فارس بر هر ایرانی به ویژه ورزشکاران و جوانان که به میهن خود عرق و علاقه دارد به عینیت رسیده و هر کس براساس توان و ظرفیت خود می کوشد تا از کران تا کران این مرز آبی ارزشمند پاسداری نماید.

و اما در وزارت ورزش و جوانان تلاش بی وقفه ای صورت پذیرفته تا از ظرفیت های بالقوه اندیشه های برتر بومیان باغیرت جنوب کشورمان استفاده گردیده و به مدد مواهب آب و خاک استان ها و بنادر منتهی به خلیج فارس و دریای عمان جهت برگزاری مسابقات مختلف آبی؛ ساحلی و سالنی بهره برداری گردیده و به جذب حامی مالی  که یکی از اهداف استراتژیک مادی، معنوی و سیاسی بوده جامه عمل بپوشانیم و این امر محقق نمی شد مگر به دست توانمند نمایندگان باکفایت این وزارتخانه در ادارات کل ورزش و جوانان استانهای مجاور حوزه خلیج فارس از جمله هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان.

جا دارد به همه همکاران تلاشگرمان در اقصی نقاط کشور که دلشان در گرو حفظ کیان مملکت بوده و شعفشان به واسطه پیروزی ورزشکاران و اهتزاز پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران است خسته نباشید گفته و بر قامت تکیده و آفتاب سوخته دلسوزان ورزش خلیج فارس ادای احترام کنیم.

خلیج فارس نامی جاوید و پایدار است تا روزی که دنیا برقرار است.

 

 

 

 

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرقی، خیابان شهید وفا آذر شمالی، کوچه پانیذ، پلاک 2، طبقه 2، واحد شماره 11

شماره تلفن: 44016368 - 44016369   -  نمابر: 44016370   -  کد پستی: 1481854851

Go to top