هیئت ورزش بیماران خاص شهرستان آبادان رسماً افتتاح شد

کیومرث حاجی زاده رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان خوزستان با ابراز خرسندی از راه اندازی این هیئت در آبادان و انجام اقدامات و فعالیت های خوب هیئت استان در سطح خوزستان اظهار کرد: جامعه هدف ما در خوزستان حدود ۱۰ هزار نفر بیمار خاص و ۲۰۰ هزار نفر دیابتی است که باید به این جامعه عظیم کمک شود.

وی گفت: با توجه به اینکه حمایت های دولتی اعم از کمک فدراسیون و یا ادارات کل ورزش کفاف کمک به این حجم از بیماران خاص را نمی کند لذا در این راستا به کمک خیران نیاز داریم.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی، دارویی و درمانی این بیماران که شامل شش گروه هموفیلی، تالاسمی، دیابت، دیالیز، پیوند عضو و ام. اس می شوند، افزود: باید تمامی خیران و مسئولان برای کاهش گوشه ای از رنج و آلام این بیماران و خانواده های آنان وارد عرصه کمک رسانی شوند.

حاجی زاده عنوان کرد: در خوزستان به دلیل ازدواج های فامیلی، در کمربند تالاسمی قرار داریم که شهرهای جنوبی ما از جمله آبادان و خرمشهر آمار قابل تامل و بالایی از بیماران خاص را به خود اختصاص می دهند.

ایشان از بیرون آمدن بیماران خاص از کنج خانه هایشان، ایجاد نشاط و روحیه، افزایش امید به زندگی و سلامتی آنان به عنوان اتفاق های خوب راه اندازی این هیئت ورزشی عنوان کرد و تصریح کرد: پیش از این نیز در هیئت استان بچه هایی از آبادان حضور داشتند که از جمله آنها می توان به عباسی قهرمان تنیس روی میز کشور اشاره کرد.

حاجی زاده افزود: معتقدیم ورزش یکی از راه های بزرگ درمان بیماران خاص و مزمن به ویژه دیابتی ها، است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم و مسئولان به دلیل کم تحرکی دچار دیابت هستند، توضیح داد: به هر دو حالت تیپ یک و دو دیابت مبتلا هستیم و لذا فرهنگ سازی در این باره الزامی است.

حاجی زاده حصول پیشرفت هایی در علم پزشکی را یادآور شد و تصریح کرد: در مورد بیماری تالاسمی، آزمایشگاه های ژنتیک و پی. ان. دی در خوزستان راه اندازی شده است.

وی با اعلام اجباری شدن آزمایش های ژنتیکی پیش از ازدواج و کاهش تولد نوزادان تالاسمی در سال های اخیر یادآور شد: پیشگیری بهترین درمان است و در این مسیر گام های خوبی برداشته شده است. سطح آگاهی افراد قابل قیاس با گذشته نیست و در این راه همه باید هم قدم بشویم.

وی بر  نقش و فرهنگ سازی رسانه ها در این میان بسیار  تاکید کرد و آن را در این مسیر مهم دانست.

حاجی زاده در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از تلاش ها و حمایت های سازمان منطقه آزاد اروند طی دو سال اخیر در روند بهبود بیماران خاص و پیوند اعضا، گفت: سازمان منطقه آزاد اروند و شخص آقای اسماعیل زمانی مدیر عامل سازمان در این مسیر همراهی و حمایت هایی را در سطح منطقه انجام داده اند که امیدوارم این روند با پیگیری های آقای دکتر موسوی مدیر درمان منطقه آزاد اروند و آقای حسین میرزایی رئیس هیئت آبادان استمرار یابد.

 

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرقی، خیابان شهید وفا آذر شمالی، کوچه پانیذ، پلاک 2، طبقه 2، واحد شماره 11

شماره تلفن: 44016368 - 44016369   -  نمابر: 44016370   -  کد پستی: 1481854851

Go to top